Złodzieje rowerów w rękach kaliskich policjantów!

2021-10-13 11:50
Złodzieje rowerów w rękach kaliskich policjantów!
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Złodzieje jednośladów w rękach funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. To dwóch mężczyzn w wieku 28 i 33 lat oraz 33-letnia kobieta. Cała trójka usłyszała już zarzuty w tej sprawie.

Chodzi o kradzież trzech rowerów ze stojaka znajdującego się przy jednej z kaliskich szkół. Straty zostały oszacowane na kwotę blisko 3 tys. złotych. Za przestępstwo kradzieży grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży trzech rowerów ze stojaka znajdującego się przy jednej z kaliskich szkół. Rowery były własnością uczniów, którzy przyjechali do szkoły. Dzięki zabezpieczonemu nagraniu z monitoringu policjantom udało się wytypować sprawców kradzieży. Okazało się, że to dwóch mężczyzn i kobieta. Cała trójka została zatrzymana w niespełna 48 godzin.

Mówi Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik kaliskich policjantów.

W związku z tym, że dwoje sprawców, 28-letni mężczyzna i kobieta dopuścili się czynu w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa grozi im kara 7,5 roku więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE