Zarzuty za zabicie męża. Kobiecie grozi dożywocie

2020-02-11 15:22 BO
Zabójstwo w Ostrowie
Autor: AW

Zarzut zabójstwa męża dla 45-letniej mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego. Ciało mężczyzny znaleziono w poniedziałek - 10 lutego- rano w jednym z mieszkań w centrum miasta. Kobieta miała zadać mężowi co najmniej 21 ciosów nożem. Prokurator przygotował już wniosek o tymczasowe aresztowanie 45- latki. Sąd rozpatrzy go najprawdopodobniej jutro. Kobiecie grozi dożywocie.

Prokuratorskie przesłuchanie trwało kilka godzin. Kobieta złożyła zeznania, ale przyznała,  że nie pamięta tego,  co się stało. Prokurator będzie chciał,  by została zbadana przez biegłego psychiatrę.

Udało się ustalić, że kobieta - działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia swojego męża- zadała mu co najmniej 21 ciosów nożem typu fińskiego. Było to ostrze o długości 10 centymetrów i szerokości prawie 2. Co doprowadziło do szeregu ran kłutych, szczególnie w obrębie klatki piersiowej. A to wszystko skutkowało śmiercią pokrzywdzonego.

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie.

We wtorek odbyła się także sekcja  zwłok 46 - letniej ofiary. W tym zakresie potrzebne będą także dodatkowe ustalenia- dodaje Maciej Meler.

Szczegółowe oględziny ujawniły obrażenia klatki piersiowej, które będą podlegały tutaj dalszemu opiniowaniu przez biegłych.

Śledztwo jest kontynuowane. Na razie nie są ujawniane motywy zbrodni.

Prokurator przygotował już wniosek o tymczasowej aresztowanie podejrzanej. Sąd rozpatrzy go najprawdopodobniej w środę. Kobiecie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.