Wyłudzał pieniądze od seniorów! Został aresztowany i usłyszał zarzuty!

2020-07-28 12:46
areszt
Autor: pixabay

Był bezlitosny i wyłudzał od seniorów pieniądze metodą "na wnuczka" czy "wypadek córki" - najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. 40 - letni mieszkaniec Poznania, pochodzenia romskiego usłyszał zarzuty oszustwa. Chodzi m.in. o wyłudzenie - w grudniu ubiegłego roku - od seniorki z Kępna ponad 80 tysięcy złotych na rzekomą pomoc dla córki, która miała spowodować wypadek. Co oczywiście nie było prawdą. Śledztwo prowadzi prokuratura w Kępnie.

Oszustwo, którego mężczyzna dopuścił się w grudniu ubiegłego roku w Kępnie, a w wyniku którego seniorka straciła oszczędności życia - nie było jego pierwszym. Kartoteka 40 -latka jest już spora. Mężczyzna był m.in. karany za podobne oszustwa w Austrii. A w Polsce prowadzonych jest kilka śledztw, w których on także występuje, jako ten, który wyłudzał pieniądze od osób starszych metodą "na wnuczka" czy innych członków rodzin.

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W 2015 roku mężczyzna został skazany przez sąd w Austrii za to, że wyłudził od innej ofiary kwotę w wysokości około 100 tysięcy euro. Wobec podejrzanego toczą się także inne postępowania dotyczące jego czynów na terenie Polski.

Areszt dla oszusta metodą "na wnuczka". Mówi Maciej Meler-rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Wiadomo, że 40 - latek nie działał sam. Śledczy ustalają jego wspólników.

Mężczyzna - przez Sąd Rejonowy w Kępnie, został aresztowany na 3 miesiące. Jego obrońca złożył zażalenie na areszt, ale Sąd Okręgowy w Kaliszu utrzymał w mocy decyzję sądu w Kępnie.

40 - latkowi- ze względu na recydywę - grozi 14 lat więzienia.

Otwarcie dwóch nowych basenów we Wrocławskim Aquaparku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.