Wesele pod Ostrzeszowem z KORONAWIRUSEM! Wśród zakażonych mieszkańcy powiatu ostrowskiego

2020-07-06 18:12
wesele
Autor: pixabay

21 osób z koronawirusem po weselu, które odbyło się 20 czerwca pod Ostrzeszowem. To 17. mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego i czworo z powiatu ostrowskiego. Zakażeni są izolowani w domach. Kwarantanną objęto ich rodziny.

Na weselu, które odbyło się ponad dwa tygodnie temu bawiło się ponad 100 gości. W tym 70- cioro z samego powiatu ostrzeszowskiego. Wśród nich 17-ście osób ma wynik pozytywny. Pozostali są negatywni. Prócz tych gości weselnych- koronawirusa potwierdzono u 4 osób z powiatu ostrowskiego.

Wszyscy są izolowani w domach a ich rodziny objęte zostały kwarantanną. Na ten moment to wszystkie dane, jakimi dysponuje Sanepid. Wszyscy goście mieli zrobione wymazy. Część czeka jeszcze na ich wyniki. Więc docelowo liczba chorych może się zwiększyć.

Wśród gości była także urzędniczka z Urzędu Gminy w Odolanowie, w powiecie ostrowskim. Jest w gronie tych z pozytywnym wynikiem. Urząd jednak nie został zamknięty. Sanepid nałożył kwarantanne na dwie osoby, które z urzędniczką bezpośrednio pracowały.

Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.