TYLKO OBORNIK? Służby wciąż szukają źródeł zanieczyszczenia Baryczy!

2020-07-07 13:46
barycz
Autor: BŹ

​Wszystko wskazuje na OBORNIK. Ale służby wciąż szukają innych źródeł skażenia BARYCZY. Na powierzchnię rzeki - na terenie dwóch województw - Wielkopolski i Dolnego Śląska - masowo wypłynęły śnięte ryby. Ekolodzy mówią o katastrofie.

W poniedziałek teren monitorował dron. Na ten moment wszystko wskazuje na zanieczyszczenie z pryzm obornika, które stały na polach głównie na terenie gminy ODOLANÓW między KUROCHEM a ZŁOTNICĄ i spłynęły - wraz z ostatnimi opadami - do tych rzek i BARYCZY.

Jak mówi - Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk - sprawę bada m.in Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W wodach tych rzek stwierdzono bardzo małą zawartość tlenu oraz podwyższoną zawartość substancji organicznych, które najprawdopodobniej spowodowały deficyt tlenu. Na tym terenie o powierzchni kilkunastu kilometrów kwadratowych stwierdzono występowanie pryzm obornika w wodzie, które mogą być jedną z przyczyn zanieczyszczenia.

Sprawa zanieczyszczenia rzeki trafiła do Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim. W najbliższych dniach zapadanie decyzja o ewentualnym podjęciu śledztwa.

Spacer po ogrodzie botanicznym w Bydgoszczy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.