To nie jest KORONAWIRUS! Wyniki 14-latka negatywne

2020-03-05 15:39 BO
coronawirus
Autor: BO

Wyniki są negatywne. 14 - latek z Biskupic Ołobocznych - w powiecie ostrowskim- NIE MA KORONAWIRUSA. Są już oficjalne wyniki badań nastolatka. Chłopiec z objawami, które mogły sugerować chorobę trafił w środę do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Potem na oddział zakaźny do Poznania. Teraz już wiemy, że - czarny scenariusz się nie sprawdził, test nie ujawnił koronawirusa.

To są dobre informacje. 14-letni pacjent nie ma niebezpiecznego dla życia wirusa. Ale wciąż jest pod opieką lekarzy. Rzecznik Wojewody Wielkopolskiego- Tomasz Stube- nie udziela jednak więcej informacji na temat zdrowia chłopca.

Negatywny wynik testu- uspokaja władze powiatu ostrowskiego i gminy Nowe Skalmierzyce, skąd pochodzi dziecko. Ale i tak szkoła w Biskupicach Ołobocznych do końca tygodnia będzie zamknięta.

Sytuacja przez cały czas jest monitorowana. Służby są w najwyższej gotowości.

A dzisiaj odbyło się posiedzenie wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego, które dotyczyło sytuacji epidemiologicznej w Wielkopolsce w kontekście koronawirusa.

Z danych przedstawionych przez WSSE wynika, że sytuacja jest cały czas monitorowana przez wojewódzką oraz powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne. Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce (raport z dn.4 bm.). Cały czas podwyższona jest gotowość 9 szpitali w województwie, które posiadają oddziały zakaźne lub oddziały intensywnej opieki medycznej. Podwyższona gotowość gwarantuje możliwość zabezpieczenia większej ilości łózek dla pacjentów.

Aktualnie dostępne są 72 stanowiska na oddziałach zakaźnych i 20 łóżek na oddziałach pediatrycznych. Cały czas służby wojewody we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym prowadzą monitoring imprez masowych pod kątem aspektów epidemiologicznych.

Czytamy na facebookowym profilu Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Służby proszą o to, by NIE PANIKOWAĆ! Tylko rozsądnie podchodzić do tematu zagrożenia koronawirusem. Ważna jest higiena i przestrzeganie reżimu sanitarnego.