To koniec KINA KOMEDA w Ostrowie? Może wygryźć je sieciówka...

2020-02-03 13:07
Kino Komeda w Ostrowie
Autor: strona kina Komeda w Ostrowie Kino Komeda w Ostrowie

Co dalej z kinem Komeda w Ostrowie Wielkopolskim - pyta radny Koalicji Obywatelskiej Jakub Paduch. Ruszyła już budowa prywatnego kina jednej z ogólnopolskiej sieci- a to mówiąc wprost- może oznaczać koniec miejskiego kina, które do tej pory było jednym w Ostrowie. Czy samorząd stać na utrzymywanie sali, do której przyjedzie kilku widzów w roku? Pyta radny Paduch.

O tym, że pierwsze komercyjne kino w Ostrowie będzie - mówiło się od lat. Jego budowa właśnie ruszyła przy galerii handlowej. Będzie mieć 4 sale filmowe.
Dlatego los KINA KOMEDA, które należy do miasta,  stanął pod znakiem zapytania. Jednosalowe kino może nie wytrzymać konkurencji z ogólnopolską siecią.

Kino Komeda w Ostrowie zostało otwarte w 1996 roku. Ma jedną salę z widownią na 400 miejsc. W ciągu roku wyświetla około 160 tytułów.

To dobry moment, by zastanowić się nad przyszłością tego kina. To też dobry czas, by uregulować kwestie własnościowe budynku. Do tej pory niejasności w tej kwestii utrudniały jakiekolwiek inwestycje. Teraz warto się nad tym pochylić. Być może dobrym pomysłem byłoby podzielenie tej dużej sali na dwie mniejsze?

mówi radny Koalicji Obywatelskiej Jakub Paduch. Radny złożył w tej sprawie interpelację podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Ostrowa. Czeka na odpowiedź władz. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE