„Stalówka” się rozpędza. Trzecia wygrana z rzędu!

2020-10-22 11:51 k
Stal znów wygrywa
Autor: Arged BM Slam Stal Ostrów/ mat. prasowe

Arged BM Slam Stal Ostrów wygrała trzeci kolejny mecz w rozgrywkach Energa Basket Ligi. Tym razem podopieczni trenera Łukasza Majewskiego nie dali szans Kingowi Szczecin. We własnej hali „Stalówka” wygrała pewnie 91 do 59. W najbliższy weekend Ostrowian czeka wyjazd do Warszawy na mecz ze stołeczną Legią.

Plany były ambitne, skład na papierze mocny ale nie szły za tym wyniki i postawa na parkiecie. Stal na początku sezonu nie grała zbyt dobrze i można było mieć obawy o przyszłość zespołu. Wydaje się jednak, że ostatnie zwycięstwa napędzą drużynę i „Stalowa machina” będzie w kolejnych tygodniach tylko zyskiwać na jakości.

Ostrowianie w meczu z Kingiem Szczecin nie dali rywalom najmniejszych szans. Wygrali wszystkie kwarty i kontrolowali wydarzenia na parkiecie od początku do końca pojedynku. Po 19 punktów dla „Stalówki” zdobyli Jakub Garbacz, który notuje bardzo dobry sezon, oraz Josip Sobin. Mniej skuteczni byli Amerykanie – James Florence i Taurean Green, ale z nimi na parkiecie Stal także notowała dobry wynik.

Wczorajszy mecz z Kingiem Szczecin nie był przypadkowy. Już w poprzednim starciu z GTK Gliwice zawodnicy Arged BM Slam Stali zaprezentowali się bardzo dobrze i także zdominowali rywali. Trener Łukasz Majewski w wypowiedzi dla klubowych mediów zauważył, że problemy na początku sezonu mogą teraz dać Stali zastrzyk energii i pomóc w budowie drużyny

Ze swojego zawodniczego doświadczenia wiem, że ciężkie sytuacje budują i scalają zespół

Rozpędzona Stal będzie groźnym rywalem dla każdego rywala w lidze. W sobotę mogą przekonać się o tym koszykarze Legii Warszawa. Mecz zaplanowano na 17:35. Medialnie Arged BM Slam Stal Ostrów wspiera Radio ESKA.

Marcin "Różal" Różalski: CHCIAŁBYM UMRZEĆ JAK WOJOWNIK [Koloseum]