Sprawdzają prędkość! Ruszył Europejski Tydzień Mobilności! [POSŁUCHAJ]

2020-09-16 13:20
policja
Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

Kierowcy NOGA Z GAZU! Dziś w całym regionie zwiększone kontrole prędkości. Ruszył Europejski Tydzień Mobilności, a policja rozpoczęła kolejne akcje prewencyjne. Dziś sprawdza czy jeździmy zgodnie z przepisami jeśli chodzi o to, co na mamy liczniku. Ale na tym nie koniec. Bo policja zapowiada liczne akcje do najbliższego wtorku włącznie. Bo Europejski Tydzień Mobilności, który służy poprawie bezpieczeństwa na drogach, potrwa do 22 września.

Tylko od początku tego roku na ostrowska drogówka zatrzymało blisko 200 kierowców, którzy przekroczyli prędkość o co najmniej 50 kilometrów. Prędkość to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków. I bywa zabójcza - mówi Małgorzata Michaś, rzecznik komendy w Ostrowie.

Policjanci ruchu drogowego, którzy na co dzień mają styczność z ludzką tragedią spowodowaną tragicznymi w skutkach zdarzeniami drogowymi, apelują o zdjęcie nogi z gazu! Prędkość to niezmiennie główna przyczyna wypadków.

Europejski Tydzień Mobilności i więcej policji na drogach powiatu ostrowskiego! Mówi rzecznik KPP w Ostrowie Małgorzata Michaś

Europejski Tydzień Mobilności ruszył dziś. Zakończy się w przyszły wtorek. Do tego czasu policja prowadzić będzie także inne akcje skierowane na bezpieczeństwo na drodze. To m.in. kontrole trzeźwości i stanu technicznego pojazdów

Jak podaje Komenda Główna Policji : "Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC) ....Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników."

Akcja "Sygnalizator" kieleckiej drogówki