Są kontrole, nie ma mandatów, a SMOG w Ostrowie ogromny!

2020-02-04 14:35
Smog w Ostrowie bardzo dokucza mieszkańcom
Autor: Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim

Są kontrole- a praktycznie nie ma...mandatów. W pierwszym miesiącu 2020 roku - Straż Miejska w Ostrowie Wielkopolskim tylko jedną osobę ukarała mandatem za palenie śmieci w piecach. Mieszkańcy cały czas narzekają na smog. Są dni kiedy trudno jest w Ostrowie oddychać.Szczególnie na osiedlach domów jednorodzinnych. Ale to nie śmieci są winne ale złej jakości opał, za palenie którego karać nie można.

Każdego dnia dwa patrole- jeden przed południem, a drugi- popołudniu kontrolują to, czym mieszkańcy Ostrowa palą w piecach.Jednak od początku roku tylko w jednym przypadku nałożono mandat za palenie niewłaściwym opałem.W pozostałych sytuacjach- nawet kiedy wydobywający się z komina dym był czarny i dawał efekt "duszenia" okazywało się, że nikt śmieci nie pali. Bo to nie zawsze śmieci są winne ale złej jakości opał, za palenie którego karać nie można- mówi Karolina Cicharska-rzecznik Straży Miejskiej w Ostrowie.

Mieszkańcy są już przygotowani na nasze kontrole. Mają rachunki za zakup opału, a opał ma certyfikat.Więc nie można tu mówić po paleniu złej jakości materiałem.Niestety problem może być na składowiskach opału. Ale tam my nie mamy żadnych praw. Mieszkańcy często mają do nas pretensje- widząc śmierdzący dym z komina sąsiada. Ale to nie wystarczy by nałożyć mandat. Co ciekawe- nawet wynajmowany przez straż dron- nie zawsze potwierdzał , że ciemny dym z komina to efekt palenia śmieci.

A za palenie śmieci w piecu grozi 500 złotych mandatu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE