Prezydent Ostrowa i Starosta Ostrowski na kwarantannie! To pokłosie koronawirusa w gminie Brzeziny

2020-06-26 14:28
 bata
Autor: BŹ

Prezydent Ostrowa Beata Klimek na kwarantannie. Czeka na wyniki testów na obecność koronawirusa. Podobnie starosta ostrowski Paweł Rajski. To po kontaktach z wójtem podkaliskiej gminy Brzeziny - kilka dni temu. Wyniki wójta okazały się pozytywne. Sanepid kwarantannę nałożył łącznie na 20 osób. Wśród nich był też prezydent Kalisza Krystian Kinastowski , ale on już ma wyniki testów, które są NEGATYWNE i dziś kwarantanny już nie ma.

Prezydenci obu miast i starosta uczestniczyli w posiedzeniu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, na którym był również obecny wójt Gminy Brzeziny. U niego - po tym jak COVID- 19 potwierdzono u pracowników Urzędu Gminy, wyniki także okazały się pozytywne.

Po tej informacji Sanepid nałożył kwarantanne na łącznie 20 osób. Wśród nich na prezydent Ostrowa i włodarz Kalisza.

Krystian Kinastowski może być już jednak spokojny- jego wyniki są NEGATYWNE.

W Urzędzie Miasta Kalisza nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Dwóch pracowników – po jednym z ratusza i urzędu przy ul. Kościuszki - którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi, objętych zostało kwarantanną. Jeden z tych pracowników Urzędu Miasta ma już wynik negatywny, w przypadku drugiego nie ma jeszcze wyniku. Urzędnicy, którzy kontaktowali się z kwarantannowanymi pracownikami, otrzymali polecenie pracy zdalnej.

Decyzją Sanepidu, kwarantanną objęto także prezydenta Krystiana Kinastowskiego. U włodarza Kalisza wykonano już test na obecność koronawirusa i dał on wynik negatywny. Prezydent zakończy więc okres kwarantanny.

Podaje biuro prasowe kaliskiego magistratu.

W Ostrowie strach jeszcze jest. Prezydent miała już pobrany wymaz. Czeka na wyniki. Jest w izolacji. Jej obowiązku w ostrowskim urzędzie przejęli jej zastępcy.

Na kwarantannie jest także starosta ostrowski Paweł Rajski. On także miał już zrobiony test.  Wyniki powinny być znane dzisiaj wieczorem.

Natomiast po tych informacjach pojawiło się mnóstwo komentarzy w internecie związanych z oddaniem uroczystym ostrowskich Ogródków Jordanowskich, na którym prezydent Klimek chętnie i BEZ MASECZKI pozowała do zdjęć z uczestnikami zabawy.

Kłopot pojawi się wtedy, kiedy prezydent będzie miała wynik pozytywny. Bo wtedy kwarantanna może czekać wszystkich uczestników tej uroczystości.

Najstarszy plac zabaw w Ostrowie Wielkopolskim otwarty po remoncie!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.