Pomoc z Ostrowa dla Czarnobyla

2022-05-07 10:38
napromieniowani
Autor: napromieniowani.pl

Mieli jechać wcześniej, ale wszystkie działania przerwała wojna. Teraz się udało – ostrowianie z grupy napromieniowani.pl znów pojechali z pomocą do Czarnobyla w Ukrainie.

A dokładniej do samosiołów, czyli ostatnich mieszkańców strefy zamkniętej. Zawieźli wszystko, co jest potrzebne do zycia.

Trochę innymi prawami rządzi się ten teren niż przed wojną- mówi Krystian Machnik. Musieliśmy się dostosować. Jeździliśmy cały czas z policją i to funkcjonariuszami wyższymi rangą. Ale udało się dostarczyć wszystko do wsi, gdzie samosiołów jest najwięcej. Mam nadzieję, wierzę, że to im pomoże. Babuszki bardzo się cieszyły na nasz widok, wiele z nich płakało. Bo dawno nas nie widziały, to jeszcze spotkalismy się w takim czasie. 

napromieniowani pl
Autor: napromieniowani.pl

Nasza droga przebiegła bezpiecznie - dodaje Machnik. Od razu po przekroczeniu granicy pojawiają się punkty kontrolne, gdzie są uzbrojeni żołnierze. Im dalej od granicy to tych posterunków jest coraz więcej, a wojsko coraz bardziej uzbrojone, coraz więcej ciężkiego sprzętu. Musimy zatrzymywać się, sprawdzanie paszportu, tłumaczenie po co jedziemy, gdzie.

naprmieniwani
Autor: napromieniowani.pl

A relację z wyprawy możecie śledzić na fb profilu napromieniowani.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE