Plany dla szkoły specjalnej w Ostrowie

2021-10-20 19:04
Plany dla szkoły specjalnej
Autor: starostwo powiatowe

Najpierw był projekt edukacyjny, teraz są nowe pomysły. Nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie zakończyli staż zagraniczny w specjalistycznym ośrodku w Turyngii. W ramach tego mogli się szkolić i wymienić doświadczeniami związanymi z systemem edukacji osób z niepełnosprawnościami umysłowymi. Teraz pracują nad tym, aby efekty tego projektu wcielić w życie.

- Pomysłów jest wiele, a pierwszy najprostszy to stworzenie miniprzedsiębiorstwa - mówi Marcin Woliński, dyrektor Wydziału Rozwoju w Starostwie Powiatowym.

To nowa forma terapii dla tych osób – żeby robiły coś fajnego, co usprawni ich manualnie i umysłowo. W ten sposób można też pokazać markę szkoły na rynku regionalnym. W Niemczech takie przedsiębiorstwa już działają, mają zyski. I to chcemy wprowadzić, wprowadzić w grafik nauczania.

Plany dla szkoły specjalnej 2
Autor: starostwo powiatowe

Projekt edukacyjny został sfinansowany w całości z funduszy europejskich i kosztował ponad 200 tysięcy złotych. Skorzystało z niego 36 nauczycieli.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE