​Pieniądze na usunięcie azbestu do wzięcia w Ostrowie! Jest 30 tysięcy

2020-02-07 13:42 BO
Azbest musi usuwać specjalistyczna firma
Autor: Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim

​Pieniądze na usunięcie azbestu do wzięcia w Ostrowie Wielkopolskim. Miasto ma 30 tysięcy złotych na dotacje dla takich działań. W ramach programu- samo wybierze firmę, która to zrobi- bo tylko specjalistyczne firmy mogą eternit usuwać. Obecnie urzędnicy przygotowują regulamin przyznawania dofinansowania i dokumentów , jakie będą składali zainteresowani.

Cały program powinien ruszyć lada moment. Mówi Eliza Dembna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie.

Mieszkańcy będą mogli składać wnioski na demontaż, transport i utylizację azbestu. Jedynym kosztem, jaki mieszkaniec poniesie, będzie założenie nowego pokrycia dachu.

Z programu będą mogły skorzystać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, działkowcy uprawnieni do korzystania z działki w rodzinnym ogrodzie działkowym, posiadające nieruchomości na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

Miasto na dofinansowanie usuwania azbestu dostało 21 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.