Ostrowscy policjanci do Krotoszyna! Bo tam koronawirus zamknął komendę

2020-04-05 15:36
policja
Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

Bezpieczeństwo mi​eszkańców Krotoszyna NIE JEST zagrożone. Zapewnia wielkopolska policja. Dziś w Krotoszynie zamknięto komendę policji, bo u 7 funkcjonariuszy potwierdzono koronawirusa. 88- z liczącej blisko 130 ludzi- jednostki zostało objętych kwarantanną. Wszyscy czekają na kolejne wyniki badań.

To pierwsza taka sytuacja w WIELKOPOLSCE. Pierwsza zamknięta komenda.
Do Krotoszyna kierowani są policjanci z innych jednostek m.in z Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego. Komenda z Ostrowa przejmuje też zarządzenie w Krotoszynie.

Przejmiemy obowiązki patrolowania tego terenu. Będziemy także interweniować tam, gdzie będzie wymagała tego sytuacja.

Zgłoszenia z numeru 112 będą kierowane do ostrowskiej komendy. Jednocześnie prosimy o przestrzeganie WSZYSTKICH obostrzeń nałożonych w związku z koronawirusem. Przede wszystkim o to, by nie wychodzić z domów.

Mówi MAŁGORZATA MICHAŚ- rzecznik garnizonu ostrowskiego.


Policja na bieżąco informuje o tym, co dzieje się w Krotoszynie. Informacje te pojawiają się m.in. na facebookowych stronach Komendy Powiatowej w Krotoszynie i Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu.

Natomiast sam budynek komendy krotoszyńskiej został zamknięty. Zostanie odkażony.

Oczywiście zrobi to odpowiednia firma. Wszystkie procedury kryzysowe zostały już uruchomione przez Wielkopolskiego Komendanta Policji. Z odkażaniem wiążą się także różne terminy. Ale wszystko jest pod kontrolą.

Tłumaczy Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Obecnie w powiecie krotoszyńskim koronawirusa potwierdzono już u ponad 60 osób. I to najwięcej przypadków w powiatach z południowej Wielkopolski.

W całym województwie COVID-19 zdiagnozowano u blisko 250 osób. 14 zmarło.

coronawirus
Autor: MZ/NFZ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE