obo

i

Autor: um ostrów Sebastian Górski

Ostrów. Wylosowano projekty do Budżetu Obywatelskiego

2022-10-26 19:25

127 projektów zgłosili ostrowianie do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego miasta. Wylosowano dla nich numery, a głosowanie potrwa cały listopad.

Wybrane przez mieszkańców realizowane będą w przyszłym roku. To już 8 edycja OBO i do tej pory miasto przeznaczyło na niego ponad 8 milionów złotych na 79 projektów.

Ostrowski Budżet Obywatelski to wyjątkowe narzędzie partycypacji społecznej. Dobrze wiemy, że OBO to czas emocji, wzruszeń, a nawet irytacji, bo nie każde z zadań może wygrać. Dziękuję jednak wszystkim, którzy zgłaszają swoje pomysły do OBO i aktywnie włączają się w zmienianie naszego miasta na lepsze. Dziękuję również Marysi za pomoc w tegorocznym losowaniu numerów zadań - podkreśla Sebastian Górski, zastępca prezydenta miasta.

O tym, które zadania zostaną zrealizowane zadecyduje liczba głosów oddanych przez mieszkańców Ostrowa na poszczególne projekty. Wybierać będzie można wnioski złożone w 4 kategoriach: zadania rewitalizacyjne, edukacyjne oraz ogólnomiejskie duże i małe. Głosować będzie można przez Internet oraz tradycyjnie za pomocą kart. Szczegóły na stronie Urzędu Miejskiego.

obo

i

Autor: um ostrów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE