rondo

i

Autor: az

Komunikacja

Ostrów. Wielkie skrzyżowanie do remontu

2023-03-29 11:20

Przetarg zakończony, prace zaczną się już w kwietniu. To jedna z największych inwestycji drogowych w Ostrowie – przebudowa skrzyżowania w ciągu ulic Wrocławskiej, Brzozowej i Sadowej. Prace będą prowadzone etapami, a na ten czas trasa pozostanie przejezdna, ale z utrudnieniami.

To przede wszystkim przebudowa skrzyżowania na rondo. Będzie rozbudowa wlotów, a to oznacza przebudowę ulic Wrocławskiej, Brzozowej i Sadowej – będą szersze z pełnym ukierunkowaniem na rondo. Dodatkowo powstanie odcinek ścieżki rowerowej od ronda do wiaduktu w ciągu ulicy Wrocławskiej - mówi wiceprezydent miasta Mikołaj Kostka. - Prace mają potrwać prawie rok, ale to nie znaczy, że trasa będzie cały czas nieprzejezdna. Przez 90 procent czasu potrzebnego na wykonanie zadanie rondo będzie w pełni przejezdne. Wykonawca musi nam przedstawić taki harmonogram prac. Pewnie ktorys tydzien będzie sytuacja, gdzie trzeba będzie całość zamknąć i przygotować objazd. Prace beda prowadzone w jednym miejscu, druga strona pozostanie przejezdna. Ale to nie znaczy, że nie będzie się w tym miejscu korkować bardziej niż teraz, bo na pewno będzie.

Koszt budowy ronda to blisko 4 miliony złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE