Ostrów w czerwonej strefie! Jarocin i Krotoszyn także! Są nowe wytyczne polskiego rządu!

2020-10-15 18:02
coronawirus
Autor: Ministerstwo Zdrowia

Ostrowski, jarociński, krotoszyński - te trzy powiaty w naszym regionie w STREFIE CZERWONEJ. Od soboty 17 października. W całym kraju ten sam kolor mają łącznie 152 powiaty i miasta na prawach powiatu, w tym 11 miast wojewódzkich. Reszta kraju zostaje w żółtej strefie. Takie są decyzje polskiego rządu, który jednocześnie ZAOSTRZA rygory w strefach. Więcej przeczytacie poniżej!

coronawirus
Autor: Ministerstwo Zdrowia

To koniec dotychczasowego funkcjonowania w kraju - mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. - Hamulec trzeba nacisnąć z całej siły - dodał Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Od soboty zmieni się życie wszystkich Polaków.

W strefie czerwonej jest ponad 150 powiatów i miast. I to w nich:  szkoły średnie i wyższe uczyć będą tylko w trybie zdalnym. Zamyka się baseny i siłownie. A zgromadzenia mogą liczyć najwyżej 10 osób. Nie można organizować wesel i styp - to obowiązywać będzie od poniedziałku 19 października.

W strefie żółtej, w której jest reszta Polski - wesela i stypy mogą liczyć najwyżej 20 osób, nie można jednak tańczyć. A szkoły średnie i wyższe przechodzą na system hybrydowy.

W obu strefach wydarzenia sportowe odbywają się BEZ publiczności a kulturalne - z 25 procentową frekwencją.

Wszędzie obowiązują maseczki.

Najlepiej ZOSTAĆ W DOMACH - mówili premier i minister zdrowia. Szczególnie jeśli chodzi o osoby starsze. Ale nie tylko.

Czwartek przyniósł koleje rekordy w statystykach. W powiecie ostrowskim pojawiło się blisko 70 nowych zakażeń. W krotoszyńskim ponad 40, w jarocińskim blisko 20.

W całej Wielkopolsce to ponad 800 przypadków. W kraju ponad 8 tysięcy.

coronawirus
Autor: Ministerstwo Zdrowia
Nazistowskie podziemia pałacu w Roztoce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.