granty

i

Autor: powiat ostrowski

Ostrów. TECHNOGRANTY - 12 projektów konkursowych do realizacji

2023-01-26 14:15

Ponad 30 tysięcy złotych. Takie wsparcie dostało 12 projektów, które zgłosiły szkoły średnie powiatu ostrowskiego do konkursu TECHNOGRANTY. Najwięcej jest z Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół w Przygodzicach. W tym roku do tego grona dołączyły również 1 i 3 liceum.

Jesteśmy na etapie przyznania grantów na realizacje zadań. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi z końcem kwietnia. Wtedy panel ekspertów zaproponuje, które z wykonanych prac są najlepsze i otrzymają nagrodę - mówi Rafał Luciński, naczelnik wydziału oświaty w powiecie. W tym roku na przykład uczniowie złożyli wniosek na wykonanie drukarki wielkogabarytowej 3d. Mają projekt budowy takiego urządzenia. Ale jest też projekt do budowy urządzenia badającego jakość powietrza i stan wody, co jest istotne choćby po ostatnich skażeniach w Odrze.

granty

i

Autor: powiat ostrowski

W poprzednich edycjach konkursu nagrodzono między innymi amatorskiego satelitę, psa-robota, interaktywne lustro czy fantoma do zajęć dla studentów weterynarii. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE