Ostrów. Pobiegną po medale. Strażak z Ostrowa ze swoimi psami zawalczy z podium Mistrzostw Polski w wyścigach z psami

2022-12-01 6:47
pieski
Autor: Canicross Team Kołodziej/fb

Celem jest złoto. Ale łatwo nie będzie. Adam Kołodziej wraz z Megi i Teodorem - znów zawalczą o medale Mistrzostw Polski w wyścigach z psami. Zawodnik z Megi powalczy w canicrossie czyli biegu z psem, a z Teodorem w wyścigu na hulajnodze z psem. Zawody już w najbliższy weekend.

Sezon trwa od kilku tygodni i cała trójka całkiem dobrze sobie radzi. Najważniejszym sprawdzianem będą jednak Mistrzostwa Polski, które już za kilka dni rozegrane zostaną pod Poznaniem.

Sezon trwa. Generalnie jesteśmy już po wielu startach Pucharu Polski - mówi nam Adam Kołodziej. - Ale teraz najważniejsze wydarzenie, czyli Mistrzostwa Polski. Jesteśmy dobrze przygotowani, ale o najwyższe podium będzie trudno. Co jednak nie oznacza, że o nie nie zawalczymy. Obecnie jesteśmy wicemistrzem Polski w "hulajnodze" i brązowym medalistą w biegu z psem. Walka będzie zacięta, bo konkurencja jest mocna. W naszej kategorii jest koleżanka, która jest obecnie mistrzynią Europy, więc na pewno będzie dla nas wyzwaniem.

plakat
Autor: Canicross Team Kołodziej/fb

Megi to ośmioletnia suczka wyżła wejmarskiego. Teodor to blisko trzyletni pies rasy GREYSTER.

Biegi z psami są coraz popularniejsze. Także u nas.

W Ostrowie można w nich startować m.in. w ramach Zimowej Zadyszki czy Ostrowskiej Jesieni Biegowej.

QUIZ. Ptaki czy ssaki? Potrafisz rozróżnić te zwierzęta? Orły zdobędą minimum 8/10

Pytanie 1 z 10
Pierwsze pytanie. Kapturnik morski to...
wywiad
Autor: Canicross Team Kołodziej/fb
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE