osp

i

Autor: um ostrów

Ostrów: nowoczesny sprzęt dla jednostki OSP

2022-10-13 19:24

Ponad 320 tysięcy złotych. Tyle kosztował sprzęt, jaki otrzymała jednostka OSP w Ostrowie. Pieniądze na zakup pochodziły z budżetu obywatelskiego miasta, do którego druhowie złożyli dwa wnioski i wygrali. To wysoko specjalistyczny sprzęt, jakim posługują się zawodowi strażacy, ale też kompletne umundurowania.

To wyposażenie z najwyższej półki - mówi prezes jednostki Jakub Muszyński. Z tych najbardziej wartościowych i precyzyjnych jest zestaw hydrauliczny, który służy do usuwania skutków wypadków drogowych i wyciągania poszkodowanych z wraków aut. Jest też detektor wielogazowy i kamera termowizyjna, która pozwala na przeszukiwanie pomieszczeń objętych pożarem.

osp

i

Autor: um ostrów

W jednostce OSP przy Staszica jest obecnie 46 druhów, wśród nich 22 działających czynnie w akcjach. A tych rocznie jest prawie 100.

osp

i

Autor: um ostrów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE