batman

i

Autor: BŹ

Ostrów. Możesz pomóc zwierzakom ze schroniska! Zostań wolonatriuszem!

2023-02-21 7:29

Trzeba mieć co najmniej 16 lat i czas, który można oddać zwierzętom. Schronisko z Wysocka Wielkiego szuka wolontariuszy do opieki nad psami i kotami. Od lat ostrowskie przytulisko wspiera cała masa dobrych ludzi, ale każdy kolejny jest na wagę złota. Bo zwierząt w schronisku wciąż jest bardzo dużo. A obecnie całość jest remontowana i dlatego zwierzęta potrzebują więcej niż zwykle wsparcia i opieki.

Wolontariusze poszukiwani!

Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim szuka ludzi, którzy swój wolny czas chcieliby oddać psom i kotom z przytuliska. Trzeba mieć minimum 16 lat i chęć by zwierzakami się opiekować. Przyda się też zwykła empatia i obowiązkowość.

21 marca odbędzie się specjalne szkolenie, w którym udział też trzeba wziąć. Bo wolontariat w schronisku to pełna odpowiedzialność za czworonogi i trzeba dokładnie wiedzieć "co i jak".

Zgłaszać można się jeszcze przez miesiąc. W przypadku osoby między 16 a 18 rokiem życia prócz chęci, potrzebna jest także zgoda rodziców.

Jakie obowiązki należą do wolontariuszy ?

- Wyprowadzanie psów na spacery

- Socjalizowanie - spędzanie czasu z psami, tak by zaczęły czuć się swobodnie w towarzystwie człowieka

- Wyczesywanie

- Pomoc pracownikom w pracach porządkowych na placu

- Promocja psiaków w mediach społecznościowych.

Trzeba podkreślić fakt, iż pomoc wolontariacka jest przede wszystkim DOBROWOLNA, nikt nie będzie Was do niczego zmuszał! - podkreślają pracownicy schroniska w Wysocku.

Od lat ostrowskie przytulisko wspiera masa dobrych ludzi, ale każda kolejna osoba jest mile widziana. Szczególnie teraz, kiedy trwa remont całości. Prace stresują zwierzęta i każda chwila spędzona " z człowiekiem" na pewno pozwala stres i lęk opanować.

Warto też pamiętać, że w niedziele może wyprowadzać schroniskowe psy na spacery.

W jaki sposób motywujesz dziecko?

Pytanie 1 z 8
Twój maluch nie chce ubrać się przed wyjściem na spacer. Co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE