mzk

i

Autor: fb MZK

Ostrów. Miejskie autobusy - bezpiecznie dla wszystkich

2023-02-22 12:41

Wózki dziecięce tak, ale rowery i hulajnogi na pewno nie. W ostrowskich autobusach miejskich są specjalnie przygotowane miejsca również dla osób niepełnosprawnych, jednak jednośladów przewozić nie wolno. Również ze względów bezpieczeństwa.

Nasze autobusy nie są przygotowane do takich przewozów. Nie mamy stosownych miejsc ani pasów dlatego, że zależało nam na tym, aby zabezpieczyć przede wszystkim warunki zgodne z przepisami do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich czy też opiekunów z wózkami dziecięcymi. Takie miejsca mają specjalne oznakowania, piktogramy, przyciski, pasy - mówi Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji. 

mzk

i

Autor: fb MZK

Autobusy nie przewożą jednak pełnowymiarowych skuterów elektrycznych, jakimi czasami po ulicach poruszają się osoby niepełnosprawne - dodaje prezes Marczak. Jeżeli wózek jest zbyt duży, to ze względu na gabaryty nie zmieści się wewnątrz pojazdu albo zajmie całą przestrzeń na środku. Niestety w takim przypadku kierowca ma prawo odmówić przewozu. Taka osoba musi mieć też świadomość, że jeśli zdecyduje się na przejazd autobusem i jest miejsce, to robi to na własną odpowiedzialność. 

mzk

i

Autor: fb MZK

W taborze MZK są dziś 54 autobusy. Jeszcze w tym roku pojawi się 6 nowych elektryków. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE