pup

i

Autor: PUP Ostrów

Ostrów. Bony i staże - dla pracodawców i bezrobotnych

2023-02-06 14:12

Staże, dotacje, doposażenia miejsc pracy, szkolenia. To najbardziej poszukiwane rozwiązania w urzędzie pracy w Ostrowie. Korzystają z nich zarówno pracodawcy jak i bezrobotni, czy też osoby, które chcą się przekwalifikować.

Dużym zainteresowaniem cieszą się bony – na zasiedlenie, zatrudnienie czy szkoleniowe - mówi Hanna Kornacka -Pawlak, dyrektor pośredniaka w Ostrowie. To są instrumenty, gdzie inicjatorem jest nie pracodawca, tylko osoby szukające prace. One znajdują sobie pracodawcę, który chce je zatrudnić i decydują się skorzystać z bonu na zasiedlenie. Tutaj nie wymaga się od tej osoby żadnych rachunków, dokumentów potwierdzających wydatkowanie środków. Ta osoba zmienia miejsce zamieszkania z uwagi na podjęcie pracy w innym miejscu. Przy czym czas dojazdu i powrotu musi trwać co najmniej 3 godziny lub musi być oddalony o 80 kilometrów od miejsca zamieszkania.

Na wszystkie działania urząd ma w budżecie 6,5 miliona złotych. Ogłoszenia o programach znaleźć można na stronie i facebooku pośredniaka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE