Ograniczenia odwiedzin chorych w szpitalach w Ostrowie i Kaliszu!

2020-02-03 12:17
Szpitalny Oddział Ratunkowy w Ostrowie Wielkopolskim
Autor: powiat ostrowski

​Grypa szaleje, szpital w Kaliszu ogranicza więc odwiedziny u pacjentów. Lekarze proszą, by osoby przeziębione w ogóle nie przychodziły w odwiedziny. Ograniczenia wprowadza także ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim. Tutaj także- bezwzględnie -trzeba przestrzegać zasad higieny, by nie stanowić zagrożenia dla pacjentów. Sezon grypowy w pełni. Takie praktyki wprowadzane są co roku.

Zgodnie z zaleceniami dyrekcji szpitala w Kaliszu- u jednego pacjenta w tym samym czasie może być najwyżej dwóch odwiedzających. Obowiązują także rygorystyczne godziny odwiedzin – wyłącznie między 13:00 a 17:00 każdego dnia. Każdy, kto do szpitala przychodzi – zwłaszcza by zobaczyć się z bliskim na oddziale – musi zostawić kurtkę w szpitalnej szatni i zadbać o higienę rąk. Ograniczenia obowiązują do odwołania w obu kaliskich szpitalach – przy ul. Poznańskiej i na ul. Toruńskiej.

Te ograniczenia to wynik wzrostu zachorowań na grypę i schorzenia grypopochodne. Bezwzględny zakaz odwiedzin mają osoby z objawami choroby wirusowej w postaci m.in.: kaszlu, kataru, stanu podgorączkowego i gorączki

mówi zastępca dyrektora ds. lecznictwa Mariusz Kurpik.

ZAKAZ odwiedzin - w związku z grypą - wprowadzono  w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Dotyczy on - jak na razie- wybranych oddziałów. To oddział internistyczny A i B, oddział chirurgi ogólnej, neonatologiczny i oddział pediatryczny. Przy najmniejszych pacjentach- w wybranych przypadkach- może przebywać jeden z rodziców.

Zakaz odwiedzin obowiązuje także na Szpitalnym Oddziale Ratunkowych, w tzw. części zielonej- obserwacyjnej. Zakazy obowiązują do odwołania. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE