Ognisko koronawirusa w powiecie ostrzeszowskim! Będą kolejny testy w mobilnym punkcie!

2020-08-03 11:05
coronawirus
Autor: BŹ

Będzie kolejne drive - thru w powiecie ostrzeszowskim! Powodem - kolejne ognisko koronawirusa w jednym z zakładów drobiarskich. Zgodnie z informacjami od Wojewody Wielkopolskiego - w piątek mobilny punkt pobrań ma pojawić się w Mikstacie. Po niedzieli - w poniedziałek i we wtorek - w Ostrzeszowie.

Zgodnie z poniedziałkowym raportem Ministerstwa Zdrowia - w powiecie ostrzeszowskim zanotowano 85 kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem. I to zapewne nie jest koniec - bo badania w zakładzie trwają.


W Wielkopolsce łącznie jest 98 nowych przypadków. Prócz tych w powiecie ostrzeszowskim,  cztery są w powiecie tureckim, dwa w powiecie poznańskim. Po jednym w powiatach : kępińskim, ostrowskim, kaliskim, pilskim, kolskim, rawickim i złotowskim.

Wśród chorych jest jedno dziecko. Pozostali mają od 19 do 88 lat. Pięcioro chorych jest leczonych w szpitalach w Poznaniu i w Kaliszu. Pozostali czują się dobrze, są izolowani w domach.


To przede wszystkim pracownicy i osoby z ich otoczenia jednej z firm w powiecie ostrzeszowskim.
Dlatego Wojewoda Wielkopolski - Łukasz Mikołajczyk- chce kolejny raz w tym powiecie postawić mobilny punkt pobrań wymazów. Szczegóły są ustalane.

- Plan jest taki, by w piątek 7 sierpnia punkt stanął w Mikstacie, a po niedzieli- na dwa dni- w samym Ostrzeszowie. Sytuacja jest na bieżąco kontrolowana. W zakładzie są prowadzone testy, dlatego należy się spodziewać, że kolejne dni mogą podnieść statystki - powiedział Radiu ESKA Łukasz Mikołajczyk.

Wielkopolska jest obecnie na pierwszym miejscu jeśli chodzi o pracę mobilnych punktów pobrań typu "test and go". - Przygotowany i prowadzony wraz z WOTem projekt - jak dodaje wojewoda- doskonale się sprawdza. I dzięki temu - od początku pandemii- w województwie wykonano ponad 200 tysięcy testów na obecność koronawirusa. To daje Wielkopolsce trzecie miejsce w Polsce- mówi Łukasz Mikołajczyk.

W Polsce poniedziałek - łącznie - przyniósł 575 nowych zakażeń. Zmarła także jedna osoba.
Od początku pandemii w skali kraju potwierdzono ponad 47 tysięcy zakażeń. Zmarły 1732 osoby.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3950 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 199 osób zmarło, a 2724 wyzdrowiało.

coronawirus
Autor: MZ/NFZ
Działania WOPR na Jeziorze Lubie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.