Nie żyje 37 - latka spod Kalisza, u której potwierdzono koronawirusa! Liczba chorych rośnie

2020-03-22 9:44 BO
coronawirus
Autor: pixabay

Nie żyje 37- letnia kobieta spod Kalisza, u której w sobotę rano potwierdzono obecność koronawirusa. Jej stan od początku był ciężki. W cały kraju choruje już 547 osób. W Wielkopolsce ponad 30.

Kobieta zmarła dziś rano w szpitalu w Poznaniu. Od początku jej stan był bardzo ciężki a rokowania niepewne.
Jak informuje rzecznik Wojewody Wielkopolskiego Tomasz Stube- kobieta miała także inne choroby.

Z przykrością informujemy, że dziś rano w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Pacjentka została przetransportowana ze szpitala w Wolicy k. Kalisza. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem. Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci.

Czytamy w komunikacie przesłanym do mediów.

Z powodu tej pacjentki został zamknięty - do odwołania- decyzją SANEPIDU - Wojewódzki Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy pod Kaliszem, bo zanim trafiła ona do Poznania i potwierdzono wynik na koronawirusa- przez kilka dni leczona była właśnie w tej placówce na bateryjne zapalenie płuc.
Ponad 50 pacjentów i kilkanaście osób z personelu medycznego zostało objętych kwarantanną szpitalną. Ponad 20 kolejnych- ma kwarantannę domową.

Na ten moment w całym kraju koronawirusa potwierdzono u 547 pacjentów. W Wielkopolsce to 31 osób, w tym siedem osób z naszego regionu - 6 mieszkańców powiatu krotoszyńskiego i zmarła 37 -latka z powiatu kaliskiego.

Zgodnie z danymi z sobotniego wieczoru-na  terenie województwa wielkopolskiego z powodu podejrzenia koronawirusem:

1. Objętych nadzorem epidemiologicznym jest 3138 osób

2. Hospitalizowane są ogółem 73
osoby

3. Poddanych kwarantannie jest 3310 osób