Nie szczepią dzieci! W ubiegłym roku 120 rodziców nie zgodziło się na szczepienie dziecka

2021-04-13 13:52
strzykawka
Autor: pixabay

579 dzieci bez obowiązkowych szczepień w powiecie ostrowskim. Wynika z danych miejscowego Sanepidu. Wciąż nie brakuje rodziców, którzy nie godzą się na obowiązkowe szczepienia swoich dzieci. W ubiegłym roku takich przypadków było 120.

A to coraz poważniejszy problem - bo choroby zakaźne wciąż są obecne. W 2020 pandemia skupiła uwagę na koronawirusie, ale ostrowski Sanepid zanotował też zachorowania na m.in. szkarlatynę czy ospę.

- Część rodziców uważa, że szczepionki szkodzą i nie godzi się na podanie preparatu dzieciom - mówi szef stacji w Ostrowie Andrzej Biliński.

Spotykamy się z przypadkami, że już noworodkom rodzice nie pozwalają podać szczepionek. Ale są też sytuacje, kiedy dziecko jest już starsze, i ma przyjąć kolejną obowiązkową szczepionkę, ale rodzice się nie godzą. Choć wcześniej dziecko szczepili.

Za brak szczepień - grozi grzywna, którą nakłada wojewoda - po wniosku Sanepidu.

Doświadczenie pokazuje jednak, że rodzice nierzadko - kar nie płacą i w dalszym ciągu nie szczepią swoich dzieci.

Opole. King is back ! Do ZOO wrócił król zwierząt !
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE