Nie ma ugody. Będzie proces! Sądowa odsłona sąsiedzkiej kłótni w Ostrowie

2021-01-15 14:34
kośmieja
Autor: BŹ

W lutym przed sądem w Ostrowie Wielkopolskim, stanie 61 - oskarżony, który podczas sąsiedzkiej kłótni o psy popchnął sąsiada ze schodów. Mężczyzna zmarł. Do tragedii doszło w czerwcu ubiegłego roku na jednym z ostrowskich osiedli. Decyzja o procesie zapadł dziś w Sądzie Rejonowym w Ostrowie.

Oskarżony przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie karze roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 20 tysięcy złotych grzywny i nawiązki w wysokości 5 tysięcy złotych.

Dla bliskich zmarłego to za mało.

Złożyli dwie propozycje: 2 i pół roku lub 3 lat więzienia. BEZ ZAWIESZENIA wykonania kary.

A także zadośćuczynienia - po 20 tysięcy złotych dla każdej z trzech pokrzywdzonych kobiet.

Obrona 61- latka z tym się nie zgadza. Mecenas Damian Grzeszczyk uważa, że żądane kary są za wysokie w stosunku do winy. - Nie ma tu bowiem zbrodni ani zabójstwa tylko bardzo nieszczęśliwy wypadek - tłumaczy obrońca.

Dlatego nie będzie decyzji w związku z art. 335 Kodeksu Karnego, na którą wcześniej przystał prokurator i oskarżony. Będzie proces przed Sądem Rejonowym w Ostrowie.

Pierwsza rozprawa ma odbyć się w lutym.

61 - latek odpowiada za nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Mężczyzna, tuż po zdarzeniu był aresztowany. Ale teraz ten środek zapobiegawczy nie jest już wobec niego stosowany.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy.

We wrocławskim zoo urodziło się małe gwanako
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE