Nie ma nowych zachorowań! Koniec kwarantanny w DPSie w Psarach!

2020-09-14 8:27
DPS Psary
Autor: Starostwo Powiatowe w Ostrowie DPS w Psarach

Dom Pomocy Społecznej w Psarach koło Ostrowa Wielkopolskiego BEZ kwarantanny. Po trzech tygodniach walki z koronawirusem - ośrodek powoli wraca do normalnej pracy. Wyłączony był tzw. pawilon, gdzie w drugiej połowie sierpnia zachorowało kilkoro pracowników. Łącznie patogen potwierdzono u 25 osób, w tym 15stu pensjonariuszy. Dwie osoby zmarły.

Osoby z ciągle pozytywnym wynikiem są izolowane w domach. Kilkoro pensjonariuszy wciąż leczonych jest w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu.

Na szczęście nie ma nowych zakażeń, dlatego - decyzją Sanepidu- cały DPS wrócił do normalnej pracy.

Pierwsze zakażenia w placówce pojawiły się w kwietniu. Po ponad miesiącu walki z patogenem sytuację udało się opanować. I było dobrze do połowy sierpnia. Wtedy zakażonych zostało kilkoro opiekunów. Wirus znów okazał się sprytniejszy od ludzi i wyniki pozytywne otrzymało łącznie 25 osób. Dwóch pensjonariuszy zmarło.

Wdrożono wszystkie procedury, i po kolejnych trzech tygodniach, ponownie udało się pokonać "wroga". Niemniej ta sytuacja pokazała, że koronawirus nie odpuszcza i codzienne przestrzeganie reżimów jest OBOWIĄZKOWE.

Podostrowski ośrodek opiekuje się osoba niepełnosprawnymi intelektualnie. Ma ponad 150 podopiecznych.