Mycie rąk to podstawa! W szkołach powiatu ostrowskiego są już dozowniki płynów dezynfekujących

2020-03-06 13:22 BO
coronawirus
Autor: BO Starosta ostrowski Paweł Rajski

Dziś można już z nich korzystać. W szkołach powiatu ostrowskiego zamontowano dozowniki do płynów dezynfekujących. To konsekwencja zagrożenia koronawirusem. I z tego samego powodu - jest to towar deficytowy, dlatego władze powiatu są zadowolone, że udało się zdobić 200 takich dozowników. Wraz z płynami.

Mycie rąk to podstawowa w profilaktyce w zakresie koronawirusa. Mydło i ciepła woda wystarczą. Ale - skuteczniejsze są płyny dezynfekujące...których jednak brakuje i to nie tylko w Polsce. Ze sklepowych półek znikają w zawrotnym tempie. Nie łatwiej jest też pozyskać je do szkół czy urzędów. Powiatowi ostrowskiemu się to udało. I w szkołach i w starostwie pojawiły się dozowniki.

W sumie 200 sztuk.

To nie było łatwe zadanie. Bo taką samą walkę o te produkty toczą wszystkie samorządy. Ale udało się i pojemniki z płynami już zostały zamontowane. To ważne. Bo w przypadku koronawirusa profilaktyka jest niezbędna.

Mówi starosta ostrowski Paweł Rajski.
Bo dezynfekcja - to podstawa w zapobieganiu zarażeniom. Chodzi przede wszystkim o mycie rąk. Ale także dezynfekowanie przedmiotów codziennego użytku.

Dlatego w Ostrowie- dezynfekowane są...autobusy. Taka jest decyzja władz tego miasta. Podobnie jak odwołanie - w miejskich szkołach podstawowych- wymian międzynarodowych.
Dwie właśnie przełożono- wyjaśnia Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa.

W szkołach przeprowadzono pogadanki na temat właściwego zachowania związanego z zagrożeniem koronawirusem. Niestety miastu nie udało się zdobyć dozowników, dlatego są one tylko w kilku placówkach. Z powodu koronawirusa w dwóch szkołach odwołaliśmy wymianę uczniowską. Mamy nadzieję, że uda się ją przeprowadzić w późniejszym terminie.

W związku z zagrożeniem koronawirusem w stan gotowości postawione są wszystkie służby. Jednocześnie apelują one by nie panikować, tylko przestrzegać zasad higieny.

Tak wygląda izolatka pierwszego pacjenta z koronawirusem w Polsce