Kaliski Okrąglak

i

Autor: Szpital w Kaliszu

Miliony zł dla „Okrąglaka” na nowy sprzęt. Doposażą m.in. położnictwo

2023-02-04 7:42

Nowy sprzęt za 7 milionów zł dla szpitala w Kaliszu. Okrąglak kupi m.in. inkubatory, defibrylatory czy kardiografy. Ma to ułatwić pracę i leczenie pacjentów w warunkach pandemii.

Jak mówi Radosław Kołaciński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu, skorzystają na tym przede wszystkim pacjenci:

- Sprzęt zostanie dedykowany w głównej mierze leczeniu pacjentów cierpiących na choroby układu krążenia, choroby nowotworowe, układu kostno-stawowego czy układu oddechowego. Trafi on także na ginekologię i położnictwo. Podejmujemy działania w zakresie postępowań przetargowych, aby jak najszybciej ten sprzęt kupić.

 Pandemia COVID-19 zweryfikowała stan i jakość wyposażenia placówek medycznych – stąd dofinansowanie dla kaliskiego szpitala.

- Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu zakupi m.in.: defibrylatory, echokardiograf, elektrokardiografy, ultrasonografy, aparat RTG, serwer z oprogramowaniem klinicznym do opisu badań TK, aparaty do wysokoprzepływowej tlenoterapii, kardiomonitory i inkubatory hybrydowe. Zakup nowego sprzętu pozwoli na zwiększenie dostępności usług i świadczeń medycznych w warunkach ograniczeń wywołanych pandemią

- dodaje Anna Parzyńska-Paschke z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Fundusze przekazała Unia Europejska za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu – pochodzą ze specjalnej, „pocovidowej” puli.

- Przekazywane środki pochodzą z nadzwyczajnej pomocy pocovidowej Unii Europejskiej o nazwie REACT-EU. Jest to specjalny, wydzielony instrument pomocowy UE, który został dołożony do środków finansowych, z których korzystaliśmy w ramach okresu budżetowego 2014-2020. Musimy nadrobić zaległości wynikające z intensywnej eksploatacji kadry, sprzętu, przestrzeni szpitalnych

- mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Ponadto wsparcie otrzymał także poznański Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów – to pół miliona złotych na zakup sprzętu medycznego.

Źródło: Miliony zł dla „Okrąglaka” na nowy sprzęt. Doposażą m.in. położnictwo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE