Mariusz Staszewski doceniony – poprowadzi drużynę Południa!

2020-02-24 13:36 k
Mariusz Staszewski trenerem drużyny Południa
Autor: TŻ Ostrovia

Już 29. marca 2020 w Gdańsku odbędzie się mecz Północ – Południe, który będzie oficjalną inauguracją sezonu żużlowego w Polsce. Główna Komisja Sportu Żużlowego zdecydowała, że trenerem ekipy Południa w tych zawodach będzie Mariusz Staszewski. Były zawodnik, który obecnie prowadzi zespół Arged Malesa TŻ Ostrovii, jest obecnie jednym z najbardziej cenionych trenerów w Polsce.

Trener Mariusz Staszewski może pochwalić się dobrymi wynikami w Ostrowie. W minionym sezonie z beniaminkiem awansował do finału rozgrywek Nice 1. Ligi Żużlowej. Do tego władze klubu chwalą jego pracę z młodzieżą, która pozwoliła na zbudowanie juniorskiej formacji Ostrovii na sezon 2020 z wychowanków miejscowej szkółki. Nominacja na trenera Południa jest zatem jak najbardziej zrozumiałą decyzją.

Jest mi niezmiernie miło, że dostałem możliwość poprowadzenia drużyny Południa w meczu otwarcia sezonu. To ciekawe wyzwanie, któremu postaram się sprostać.

Mówi Mariusz Staszewski. Ekipę Północy poprowadzi Mirosław Berliński, który na co dzień jest trenerem drużyny Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Jak zapowiada trener Ostrovii – obie drużyny mają dysponować ciekawymi składami, co pozwala liczyć kibicom na ciekawe widowisko.

W meczu Północ – Południe wystąpią zawodnicy związani z klubami żużlowej I ligi. Podzieleni zostaną według klucza geograficznego. Zespół Południa stworzą żużlowcy Startu Gniezno, Orła Łódź, Arged Malesa TŻ Ostrovii i Unii Tarnów. Z kolei Południe reprezentować będą zawodnicy Abramczyk Polonii Bydgoszcz, eWinner Apatora Toruń, Lokomotivu Daugavpils i Zdunek Wybrzeża Gdańsk.