Adam Spychała

i

Autor: Adam Spychała Firefighter/fb

Mamy najlepszych strażaków na świecie! Ostrowski strażak z tytułem MISTRZA!

2022-10-15 10:21

Adam Spychała, strażak z Ostrowa Wielkopolskiego wywalczył TYTUŁ MISTRZA ŚWIATA w formuje Firefit w zakończonych właśnie w Stanach Zjednoczonych zawodach. To pierwszy Polak w historii, który stanął na podium Mistrzostw Świata FOREFIGHTER COMBAT CHALLENGE w kategorii indywidualnej OPEN!

Dodatkowo polscy strażacy zdobyli złoto w kategorii drużynowej, zdobywając trzy najlepsze czasy mistrzostw.

Za Polakami na podium stanęli Ukraińcy i Amerykanie.

Ponadto - indywidualnie - Rafał Bereza z Chełmna i Mateusz Wesołowski z Drawska Pomorskiego zdobyli kolejno - złoto i srebro w kategorii SZEF OFICERA.

To najlepsze, jakie można sobie wymarzyć, zwieńczenie sezonu dla Polaków, w tym dla Adama Spychały, który na co dzień pracuje w straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

29 - latek zdobył od maja, kiedy sezon zawodów ruszył, ponad 10 tytułów, w tym MISTRZA EUROPY w FireFit w kategorii M30.

Jak mówił nam w wakacje, marzeniem były Mistrzostwa Świata w stanie UTAH w  Stanach Zjednoczonych. Apetyt na walkę i tytuł był ogromny. I udało się! Jest MISTRZEM ŚWIATA w kategorii OPEN.

Adam Spychała

i

Autor: Adam Spychała/straż pożarna Ostrów

Podczas zawodów do pokonania jest tor przeszkód przygotowany specjalnie dla strażaków. Wszystko trzeba wykonać profesjonalnie i jak najszybciej!

To m.in przeniesienie i wniesienie na trzecie piętro wspinalni ważącego około 20 kg specjalnego "pakietu". Potem wciągnięcie tego pakietu na podest wieży, ściągnięcie go i zejście z wieży. Trzeba też "ewakuować" ważącego 90 kilogramów manekina. Wszystko to w pełnym stroju strażackim, który też lekki nie jest.

I najlepiej, najszybciej w tym roku w Stanach Zjednoczonych poradził sobie z tym torem właśnie ostrowski strażak.

Adam Spychała ma prawie 190 cm wzrostu. Ma 29 lat.

Jest kawalerem :)

QUIZ. Sobotnia ortografia. Duża czy mała litera? Bądź wielki i powalcz o komplet!

Pytanie 1 z 10
Który zapis jest poprawny, jeśli użyjemy go w środku, a nie na początku zdania?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE