Malował swastyki na murach w Ostrowie! Usłyszał wyrok [POSŁUCHAJ]

2020-11-27 7:50
sąd ostrów
Autor: BŹ

Sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata - za malowanie swastyk i znaków SS na budynkach w Ostrowie Wielkopolskim. Taki jest sądowy finał sprawy 23 - latka z Ostrowa Wielkopolskiego, który - zdaniem prokuratury nie tylko zniszczył elewacje kilku budynków, w tym sądu w Ostrowie, ale też propagował swoim zachowaniem faszyzm.

Proces toczył się przed Sądem Rejonowym w Ostrowie od sierpnia. Podczas pierwszej rozprawy oskarżony częściowo przyznał się do winy.

Pisaliśmy o tym TUTAJ : https://www.eska.pl/ostrow/malowal-swastyki-na-murach-w-ostrowie-stanal-przed-sadem-aa-wf2g-b6mF-2W9z.html?preview=UTGevCGx5RnlerTkRyibJyHzCuhUEK6U%2BwSpYkfSvnw%3D

Zdaniem prokuratury - Adrian P. nie tylko zniszczył elewacje, ale także - poprzez malowane na nich symbole - propagował ustrój faszystowski.

Sąd podzielił argumenty śledczych i uznał winę Adriana P..

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Prokurator zarzucił mężczyźnie dopuszczenie się łącznie trzech przestępstw polegających na nanoszeniu na elewacje budynków trwałym środkiem kryjącym symboli propagujących nazistowski ustrój państwa w postaci m.in. swastyki i krzyża celtyckiego. Do przestępstw doszło w 2018 roku.

Sąd podzielił argumenty prokuraury - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrówe Maciej Meler

23 - latek będzie pod dozorem kuratora. Musi też naprawić szkody.

Wyrok Sądu Rejonowego w Ostrowie jest nieprawomocny.

Strajk Kobiet w Kaliszu