Kolaże Szymborskiej w Lewkowie do 28 lutego

i

Autor: BŹ

Lewków. Kolaże Szymborskiej tylko do końca lutego!

2023-02-23 8:10

Choć do końca zostało jeszcze kilka dni, to śmiało można już mówić o sukcesie. Wyklejanki i kolaże Wisławy Szymborskiej ​w Pałacu Lipskich w Lewkowie zobaczyło co najmniej 3 i pół tysiąca osób. Ostateczne liczby będą znane w marcu, ale już dziś wiadomo, że plastyczne dzieła polskiej noblistki przyciągnęły widzów nie tylko z regionu.

To pierwsza wystawa wyklejanek i kolaży Szymborskiej w Wielkopolsce. I kto jeszcze nie widział - ma czas tylko do najbliższego wtorku.

Do 28 lutego w pałacu Lipskich w Lewkowie pod Ostrowem można oglądać ponad 50 kolaży polskiej noblistki. Wisława Szymborska robiła je dla przyjaciół.

To małe, zabawne, dowcipne dzieła sztuki, które nie są pokazywane zbyt często. I być może dlatego wystawę w Lewkowie zobaczyło już około 3 i pół tysiąca osób.

Co mnie bardzo cieszy, przyjeżdżają ludzie nie tylko z powiatu i okolicy. Także z Łodzi czy Mosiny - mówi Sylwia Nowicka, dyrektor muzeum w Lewkowie. - W styczniu tych zwiedzających było ponad 1800. W lutym myślę, że frekwencja będzie na podobnym poziomie. Myślę, że tą wystawą niejako zrobiliśmy "drugie" otwarcie pałacu. I że dzięki temu Lewków zaistniał w świadomości większej liczby ludzi. I liczę na to,że będą tutaj wracać. Przed nami wiosna więc i piękny, zrewitalizowany park będzie przyciągał.

Wystawie towarzyszą warsztaty kolaży, które podobają się szczególnie młodym ludziom. Ale nie tylko.

Rok 2023 w Polsce jest rokiem Wisławy Szymborskiej, bo - noblistka - gdyby żyła to 2 lipca tego roku kończyłaby 100 lat.

Wisława Szymborska Nobla literackiego zdobyła za rok 1996.

Zmarła 1 lutego 2012 roku.

Quiz. Czy jesteś elegancką kobietą?

Pytanie 1 z 8
Twój wymarzony Sylwester to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE