Ktoś otruł ptaki pod Krotoszynem ?! Policja wyjaśnia tajemniczą sprawę

2020-06-01 9:00
orzeł
Autor: TOZ Krotoszyn

Wszystko wskazuje na to, że zostały otrute. Policja w Krotoszynie wyjaśnia, jak doszło do śmierci 9 ptaków znalezionych na polach w WIELOWSI pod Krotoszynem. Wszystkie są pod ochroną. Wśród nich był orzeł bielik. Sprawę nagłośniło miejscowe Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Martwe ptaki to sześć kruków, dwa błotniaki i orzeł bielik. Wszystkie są pod ochroną, w tym pod ścisłą - bielik i błotniaki. Dodatkowo bielik jest wpisany na listę polskiej czerwonej księgi zwierząt.
Ptaki leżały w odległości kilkunastu metrów od siebie. W pobliżu znaleziono rozrzucone mięso. Stąd podejrzenie otrucia. Choć nie wiadomo, czy to właśnie ptaki były celem sprawcy.

Zarówno ptaki i jak resztki mięsa zostały zabezpieczone. Teraz zostaną zbadane w
Instytucie Patomorfologii i Weterynarii Sądowej we Wrocławiu.

Temat nagłośniło Krotoszyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Szczegóły znajdziecie TUTAJ : https://www.facebook.com/schroniskokrotoszyn/?epa=SEARCH_BOX

Sprawę wyjaśnia też policja.

Ptasia kolumna na drodze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE