Księga smaków po raz drugi

2021-10-11 16:16
ksiega
Autor: az

Będzie druga księga smaków powiatu ostrowskiego. Pierwsza książka wydana dwa lata temu okazała się wielkim sukcesem i doczekała dwóch nakładów. Zawiera kilkadziesiąt przepisów przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z regionu, a wszystko zilustrowane znakomitymi zdjęciami. Teraz rozpoczynają się przygotowania do wydania kolejnej apetycznej księgi.

Ten rok na przygotowanie to czas na pokazanie całego spektrum przepisów - mówi Janusz Grzesiak, dyrektor biura prasowego starostwa powiatowego.

Prace nad poprzednim wydawnictwem rozpoczynaliśmy wiosną i w tych wszystkich przepisach uciekły nam dwa istotne kulinarnie wydarzenia czyli święta wielkanocne  bożonarodzeniowe. Znalazły się tylko pojedyncze potrawy okolicznościowe, ale zabrakło całego osadzenia tych świąt w tradycji kulinarnej. Natomiast czytelnikom najbardziej podobało się to, że przepisy nie są udziwnione, bo takie było założenie książki. Jeśli ktoś gotuje, to korzysta z dostępnych mu składników. Często oglądamy programy kulinarne, gdzie pojawiają się piękne potrawy ale czasami właśnie jedna przyprawa, składnik potrafi zniechęcić ze względu na dostępność czy cenę. Natomiast tu mamy przepisy, do których produkty kupimy w każdym sklepie albo przyniesiemy wręcz z ogródka. I to jest siła tej książki. 

ksiega
Autor: az

Druga księga smaków ma być gotowa w przyszłym roku na Boże Narodzenie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE