Koronawirus wciąż w ataku! Przybywa chorych w Ostrzeszowie i Ostrowie

2020-08-12 11:08
coronawirus
Autor: pixabay

I znowu więcej chorych. 715 kolejnych przypadków COVID-19 w Polsce. W Wielkopolsce - 39. Najwięcej w powiecie poznańskim. Sporo też w ostrzeszowskim i w ostrowskim, gdzie pojawiło się nowe niewielkie ognisko koronawirusa. W kraju zmarło też 9 kolejnych osób, w tym ​76-letni mieszkaniec powiatu konińskiego oraz 70-letnia kobieta z powiatu ostrowskiego.

W powiecie ostrowskim zakażenia pojawiły się w jednej z wsi, w miejscu w którym spotykały się seniorki.
Środowy raport Ministerstwa Zdrowia mówi o ośmiu przypadkach zakażeń w całym powiecie, większość z nich to właśnie mieszkańcy tej wsi.
15 chorych jest w powiecie poznańskim, 13 w ostrzeszowskim. W tym drugim to przede wszystkim podopieczni DPS-u w Kochłowach. Ale nie tylko.
Dwa nowe przypadki są także w powiecie pleszewskim, jeden w kaliskim.
Zakażeni mają od 21 do 90 lat. 13 osób leczonych jest w szpitalach w Poznaniu. Pozostali czują się dobrze, są izolowani w domach.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 4534 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 1310 to przypadki aktywne. 210 osób zmarło, a 3014 wyzdrowiało.
W kraju liczba zachorowań przekroczyła 53 i pół tysiąca. Zmarło ponad 1800 ludzi. Walkę z chorobą wygrało ponad 37 tysięcy.

coronawirus
Autor: MZ/NFZ
Policjanci zapobiegli organizacji nielegalnych wyścigów samochodowych.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE