Kobiety (i nie tylko) znów protestowały w Ostrowie! [GALERIA, AUDIO]

2020-11-21 20:21

To był kolejny, spokojny protest w Ostrowie. W sobotni wieczór MOCNY sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws aborcji wyraziło około 100 osób. Uczestnicy z transparentami i muzyką przeszli z Parku Miejskiego przed siedzibę PIS i wrócili do Amfiteatru. Porządku pilnowała policja.

Funkcjonariusze zabezpieczali przejście. I pilnowali, by nic nikomu się nie stało.

Sam marsz przebiegł spokojnie, choć głośno. Przez całą drogę grała muzyka, puszczana z głośnika, a przed siedzibą PIS w głośny sposób "spacerowicze" wyrazili swoje niezadowolenie wobec ruchów partii rządzącej.

Co ciekawe, wejścia do siedziby pilnował jeden z działaczy. Zupełnie niepotrzebnie, bo marsz był pokojowy. Tym razem przed budynkiem przy ulicy Wrocławskiej nie zapalono nawet zniczy.

Dało się jednak zdecydowanie odczuć, że tu już nie chodzi tylko o decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Ten protest, jak zresztą wszystkie, które odbywają się w Polsce, to już sprzeciw znacznie szerszy. To głośne i mocne NIE wobec wszystkich działań Prawa i Sprawiedliwości.

Czas postawić granice - mówili uczestnicy.

Nie podoba mi się to, co dzieje  w Polsce. Mam wrażenie, że rząd jest przeciw Polakom. To wszystko idzie w złym kierunku, bardzo niebezpiecznym - faszystowskim. Musimy się przeciwstawić , bo za chwilę może być za późno.

Jestem na każdym proteście. Inaczej nie umiem. Musimy walczyć o swoje. I ważne jest to, że wreszcie tak słyszalny jest głos kobiet!

Nie poddamy się - mówią uczestniczki protestu w Ostrowie Wielkopolskim

W proteście wzięło udział około 70 - 100 osób.

Inicjatorzy nie składają broni i zapowiadają kolejne protesty.

Głośny protest w Kaliszu