piecholek

i

Autor: schronisko dla bezdomnych zwierząt Kalisz/fb

Kalisz. Zostawili psa jak przedmiot! Schronisko pyta: LUDZIE CO SIĘ Z WAMI DZIEJE????

2023-02-02 13:35

Przywiązany krótką smyczą do latarni, z kartką DO ZABRANIA - porzucanego tak psa znaleźli przechodnie w Kaliszu. Zwierzę grzecznie leżało przy Wale Piastowskim. Ci, którzy je znaleźli zawiadomili kaliskie schronisko a to zajęło się psiakiem. Teraz przejdzie on obowiązkową kwarantanne i będzie szykowany do adopcji. Bo właściciel - nawet jeśli się znajdzie - szans na jego odzyskanie może nie mieć.

Straszna historia z Kalisza. Ktoś przywiązał psa do słupa przy Wale Piastowskim. Zwierzę leżało przy słupie, przywiązane do niego krótką smyczą z kartką "do zabrania". Psiaka zauważyli przechodnie i zawiadomili schronisko, a to policję.

- Pracownicy, którzy byli na interwencji, pojechali na policję, żeby zgłosić ten fakt. Jak jest miejsce, gdzie znajduje się monitoring, to w końcu mamy od tego służby, które mogą się zająć wyjaśnieniem całej tej sytuacji. My jako schronisko zgłaszamy sam fakt, że ktoś to zwierze porzucił i tym samym złamał przepisu ustawy o ochronie zwierząt. Psiak trafił do naszego schroniska i jest obecnie poddawany kwarantannie - mówi Marcin Kozłowski, zastępca kierownika biura kaliskiego schroniska.

Psiak trafił na schroniskową kwarantannę. Potem będzie szykowany do adopcji. Osobie, która psa porzuciła grozi odpowiedzialność karna i więzienie.

QUIZ. Czy będziesz mieć szczęście w 2023 roku?

Pytanie 1 z 9
Kiedy zamierzasz zacząć przyozdabiać dom na Boże Narodzenie
Źródło: Porzucili psa, jak zabawkę i zostawili kartkę. "Ludzie, co się z Wami dzieje?!"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE