Kalisz. "Pomidorowy oszust" uznany winnym. Koniec procesu przed Sądem Okręgowym

2022-09-29 12:54

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata - taki jest wyrok dla Rosjanina, który oszukał plantatorów pomidorów spod Kalisza na prawie 300 tysięcy złotych. Proces zakończył się dziś przed Sądem Okręgowym w Kaliszu.

Mężczyzna w 2018 roku kupił u dwóch plantatorów około 100 ton pomidorów o wartości 293 tysięcy złotych. Ale faktur nie zapłacił - bo stwierdził, że warzywa były popsute.

Podczas śledztwa - na wniosek prokuratury - w tej sprawie opinię wydał Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu, który przyznał, że pomidory były dobrej jakości i nie mogły popsuć się w transporcie.

44 - letni Rosjanin podczas śledztwa nie przyznał się do winy.

Ale sąd uznał inaczej i skazał go na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Ma też zapłacić zaległe faktury. I ma na to dwa lata od momentu uprawomocnienia się wyroku. Ma też zapłacić koszty procesu - czyli dodatkowo kilka tysięcy złotych.

Wyrok nie jest prawomocny.

Skazany mężczyzna urodził się w Azerbejdżanie. Ma obywatelstwo rosyjskie. Mieszka na stałe w Moskwie, ale od lat przebywa w Polsce.

Bądź jak uczestnik Familiady. Wybierz najlepiej punktowaną odpowiedź!

Pytanie 1 z 10
Co w przenośni może być czarne?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE