polcija

i

Autor: BŹ

Kalisz. Ofiara spała. Sprawca zadał dwa ciosy. Są zarzuty za zabóstwo 64-latka

2023-03-27 10:22

Miał zabić kolegę, gdy ten spał. Jest zarzut zabójstwa dla 53-letniego mężczyzny, który w minioną sobotę miał zadać śmiertelne ciosy 64-letniemu znajomemu. Do zbrodni doszło w Kaliszu.

Dramat rozegrał się w sobotę (25 marca) wczesnym rankiem. Policja otrzymała zgłoszenie o godz. 4:40. W mieszkaniu przy Chopina znaleziono ciało 64-latka z ranami głowy. W lokalu był też 53-letni mężczyzna, który zadzwonił po służby i przyznał się do zabójstwa. To samo powtórzył prokuratorowi.

Usłyszał zarzut zabójstwa. - Działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, zadał śpiącemu pokrzywdzonemu co najmniej dwa uderzenia narzędziem ostrokrawędzistym. Prawdopodobnie była to siekiera. Poszkodowany doznał obrażeń ciała, które skutkowały jego zgonem - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

53-latek w momencie zatrzymania w sobotę był kompletnie pijany. Miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Grozi mu dożywocie.

W poniedziałek (27 marca) sąd ma zdecydować o jego tymczasowym aresztowaniu. Wniosek złożył już prokurator.

Na jakim poziomie jest twoja samoocena?

Pytanie 1 z 10
Czy potrafisz spojrzeć na siebie życzliwym okiem?
Źródło: Ofiara spała, a sprawca zadał dwa ciosy! Są zarzuty za zabójstwo 64-latka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE