Kaliska dentystka w Ekwadorze leczyła zęby dzieciom. Wróciła z misji

2020-02-04 15:00
Urszula Włodarek w Ekwadorze
Autor: Urszula Włodarek/archiwum prywatne

Urszula Włodarek, wraz z koleżanką chirurg z Warszawy , przez blisko 2 tygodnie - pomagała mieszkańcom Santo Domingo i okolicznych wiosek. Misja, nad którą czuwało Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej właśnie się zakończyła. Ale nie jest to koniec zaangażowania dla kaliskiej lekarki. Urszula Włodarek kolejną misję planuje w listopadzie. Więcej w artykule poniżej.

To był bardzo pracowity wyjazd. I intensywny. Ale udało się pomóc wielu dzieciom i dorosłym.  Lekarki pojechały w  miejsca zniszczone przez trzęsienia ziemi. Dlatego warunki pracy odbiegały od tych nam znanych.

Przyjechałyśmy do Santo Domingo w piątek wieczorem. A w sobotę od rana miałyśmy już kolejki. Nastawione byłyśmy głównie na pomoc dzieciom, ale przyszli także dorośli. Pomagałyśmy całym rodzinom.Drugie miejsce, które miałyśmy odwiedzić po Santo Domingo, to Canoa. Tam niestety okazało się, że sprzęt zupełnie nie działa i nie było szans na leczenie w gabinecie. Postanowiłyśmy więc odwiedzać oddalone od miasta wioski. Tam w zasadzie udzielałyśmy porad, robiłyśmy przeglądy, w razie nagłej potrzeby było też rwanie zębów w bardzo polowych warunkach

Mówi Urszula Włodarek. Ale to nie koniec. Obecnie  lekarska ekipa opracowuje plany i zamierza uruchomić przenośny sprzęt, aby i w tym drugim miejscu gabinet mógł przyjmować pacjentów. A kaliska dentystka do Ekwadoru chce wrócić w listopadzie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE