Już wiedzą jak się bronić! Policja szkoli ostrowianki z zakresu samoobrony

2020-03-05 14:49 BO
Bezpieczna Kobieta w policji w Ostrowie
Autor: BO

Ostrowianki uczą się bronić. W Komendzie Policji w Ostrowie Wielkopolskim odbył się kurs samoobrony w ramach cyklu BEZPIECZNA KOBIETA. Uczestniczki nie tylko poznały zasady "walki" z napastnikiem, ale także poznały podstawy udzielania pierwszej pomocy.To była pierwsza odsłona szkolenia. Druga rusza w poniedziałek 9 marca i można się jeszcze na nią zapisać.

To już piąta edycja cyklu szkoleń prowadzonego przez ostrowską komendę. Za każdym razem cieszą się one sporym zainteresowaniem pań. Tym razem zajęcia trwają trzy dni, a dokładniej trzy "popołudnia".

Jesteśmy bardzo zadowolone, że się zdecydowałyśmy na to szkolenie. Zajęcia są ciekawe i różnorodne. Zaczynamy zawsze od "rozgrzewki". A potem uczymy się bronić. W ostatnim dniu były także zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Bardzo fajnie poprowadzone i bardzo szczegółowe. A to ważne, bo często brakuje nam odwagi, by udzielić pomocy. A dokładna wiedza dodaje odwagi.

Fajne jest też to, że uczą nas - jak właściwie reagować w przypadku zagrożenia. Oraz tego, że trzeba być zawsze czujnym. Obserwować otoczenie. I nie bać się prosić o pomoc. W każdej sytuacji. Czy to napaści czy udzielania pierwszej pomocy.

Mówią uczestniczki szkolenia.

Ważne jest to, by odpowiednio zareagować w momencie zagrożenia. Czasami jest to ucieczka. Czasami zaatakowanie napastnika. Dodaje prowadzący zajęcia Michał Torz.

Głównie chodzi o to, żeby tym paniom uświadomić, że można i trzeba się bronić w sytuacji zagrożenia. Nie zawsze musi to być od razu cios zadany napastnikowi. Zawsze trzeba spróbować uciekać. A jeśli nie jest to możliwe to krzyczeć i próbować obezwładnić napastnika. Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest łatwa sytuacja, ale czasami stres - a ten w przypadku napadu jest zawsze- daje siłę i kobieta pokazuje, że potrafi pokonać agresora. Wiadomo też, że każdy ma "słabe" punkty na ciele. I w nie też trzeba celować.

Ważne jest także by pamiętać, że samoobrona ma swoje granice prawne. I musi być adekwatna do sytuacji.

Pierwsze zajęcia w ramach kursu ukończyło 18 kobiet. Ale wciąż można wziąć w kolejnych, które ruszą w poniedziałek 9 marca.

Zapraszamy mieszkanki powiatu, by jeszcze zgłaszały chęć udziału w naszych zajęciach. Bo naprawdę warto.

Wiadomo, że każda trudna sytuacja wiąże się ze stresem. Mamy nadzieję,że po naszym programie - kobiety będą czuły się bezpieczniejsze i bardziej pewne siebie.

Mówi Patrycja Strumińska z biura prasowego ostrowskiej komendy.

Zajęcia są bezpłatne. Szczegóły znajdziecie TUTAJ : http://www.ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl/w17/aktualnosci/216408,Badz-bezpieczna-ruszaja-zapisy-na-szkolenie-dla-Pan.html

Kurs samoobrony dla kobiet w Ostrowie Wielkopolskim