Jechał kradzionym autem, nie miał prawa jazdy! Wpadł pod Ostrowem

2020-07-29 12:10
policja ostrów
Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

Trzymiesięczny areszt dla 25 - latka z Dolnego Śląska za czynną napaść na policjanta i kierowanie skradzionym autem mimo DOŻYWOTNIEGO zakazu. Mężczyzna wpadł na jednej z dróg w powiecie ostrowskim. Policyjny patrol zatrzymał audi, którym kierował 25 - latek, bo auto widniało jako skradzione.

Gdy funkcjonariusze chcieli zatrzymać kierowcę - ten próbował przejechać mundurowych. Policjant użył broni - mówi Małgorzata Michaś, rzecznik komendy policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Kryminalni, gdy zauważyli skradzione auto natychmiast zareagowali. Kierowca audi zatrzymał się, jednak gdy funkcjonariusze wybiegli z radiowozu mężczyzna nagle ruszył pojazdem w stronę policjantów. Wówczas jeden z funkcjonariuszy użył broni służbowej oddając strzał w przednią oponę. Policjanci dobiegli do samochodu i zatrzymali jego kierowcę jak również pasażera. Dodatkowo, w trakcie obezwładniania jeden z mężczyzn wyrzucił woreczek z amfetaminą.

Kierowca, jak i pasażer kradzionego audi zostali zatrzymani. Oboje byli bardzo pobudzeni, dlatego pobrano od nich krew do badań pod kątem narkotyków. Od ich wyników zależeć będą dalsze zarzuty dla kierowcy. Natomiast 26 - letni pasażer usłyszał zarzut posiadania narkotyków, które wyrzucił - na oczach policjantów- tuż przed zatrzymaniem.

Dramatyczny wypadek na S8

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.