Interna wraca do pracy! Dobre wiadomości ze szpitala w Ostrowie! [AUDIO]

2020-07-31 10:08
szpital ostrów
Autor: BŹ

To są dobre informacje. Oddział wewnętrzny - część A- w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim wraca do pracy. Personel nie ma koronawirusa. Wyniki drugich testów są ujemne. Podobnie jak u pozostałych na oddziale pacjentów. Patogen w ubiegły czwartek ( 23.07) potwierdzono u dwóch chorych. Trafili do szpitala jednoimiennego w Poznaniu. Jeden z nich zmarł.

Oddział został zamknięty, personel i pacjenci zostali objęci kwarantanną. Dwukrotnie- zgodnie z procedurami- wykonano im testy. I dwukrotnie było one ujemne. Dlatego dziś oddział może wrócić do normalnej pracy - mówi Dariusz Bierła, dyrektor szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Cieszy nas szczególnie to, że lekarze i pielęgniarki są zdrowe. Bo to świadczy o tym, że wdrożone- w związku z koronawirusem - procedury się sprawdzają. I są przestrzegane. A to - w tych obecnych okolicznościach- priorytet.

Interna w Ostrowie wraca do pracy! Mówi dyrektor szpitala Dariusz Bierła.

Koronawirus zamknął także oddział geriatryczny ostrowskiego ZZOZu. Tutaj wyniki dodatnie miała lekarka i dwoje pacjentów. Wszyscy leczeni są w poznańskim szpitalu.
Pierwsze wyniki pozostałego personelu i pacjentów były ujemne. Dzisiaj (piątek) pobierane będą drugie wymazy- i jeśli nie będzie patogenu - jeszcze w weekend geriatria zostanie otwarta.

Gdzie mieszkał Mikołaj Kopernik?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.