Groźny przestępca zatrzymany na jednym z największych osiedli w Ostrowie. W akcji CBŚP i granaty hukowe

2022-09-27 14:33
cbśp
Autor: CBŚP

Został zatrzymany w poniedziałek w Ostrowie Wielkopolskim, jutro ​Sąd Okręgowy w Kaliszu zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. 30 - letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego podejrzany o współudział w zabójstwie dziennikarza w Amsterdamie w lipcu ubiegłego roku, został zatrzymany w jednym z bloków przy Komuny Paryskiej w Ostrowie. W akcji brali udział policjanci CBŚP oraz ich niderlandzcy koledzy. Pomagali też policjanci z Ostrowa.

Mężczyzna dziś został przesłuchany w prokuraturze. Towarzyszyły temu szczególne środki bezpieczeństwa, bo traktowany jest jako szczególnie niebezpieczny. Tak samo było podczas zatrzymania. W akcji użyto granatów hukowych.

Przed śledczymi 30 - latek nie przyznał się do winy i twierdził, że w Amsterdamie nie był.

W trakcie czynności przeprowadzonych dzisiaj w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim doszło do ogłoszenia osobie podejrzanej treści europejskiego nakazu aresztowania i po przesłuchaniu prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu Okręgowego w Kaliszu wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 60 dni.

Mówi Paweł Szymanowski, Prokurator Okręgowy w Ostrowie Wielkopolskim.

30-letni podejrzany ma mieć też na swoim koncie udział w zbrojnej grupie przestępczej. A w trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli u niego amfetaminę.

Mężczyzna ma odpowiadać przed sądem w Holandii.

Jeśli sąd zdecyduje o areszcie 30 - latka, będzie to czas dla policji i prokuratury, by przygotować wszystkie procedury związane z ekstradycją do Królestwa Niderlandów.

Quiz. Jak dobrze znasz pleonazmy? Masło maślane w języku polskim

Pytanie 1 z 12
Wskaż pleonazm:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE