Grand Prix Komeda 2021. Znamy listę filmów konkursowych!

2021-06-15 15:32 k
Grand Prix Komeda 2021
Autor: KO

10. jubileuszowa edycja festiwalu Grand Prix Komeda w Ostrowie już od 22 do 28 sierpnia. Kinomani - a także melomani - mogą spodziewać się bogatego w kulturalne wydarzenia tygodnia. Punktem głównym jak zawsze będzie konkurs na najlepszą muzykę napisaną do filmu. Nominowanych zostało siedem filmowych produkcji. Znamy już nazwiska kompozytorów, którzy powalczą o Grand Prix Komeda 2021.

Siedem tytułów, ośmioro kompozytorów i tylko jeden zwycięzca Grand Prix Komeda 2021. Poniżej lista filmów nominowanych w tegorocznej edycji festiwalu wraz z kompozytorami:

  • Piotr Waglewki „Emade” muzyka do filmu „Moje wspaniałe życie” reż. Łukasz Grzegorzek
  • Antoni Komasa-Łazarkiewicz/Mary Komasa muzyka do filmu „Szarlatan” reż. Agnieszka Holland
  • Jerzy Rogiewicz muzyka do filmu „Miasto” reż. Marcin Sauter
  • Bartosz Chajdecki muzyka do filmu „Mistrz” reż. Maciej Barczewski
  • Marzena Majcher muzyka do filmu „Amatorzy” reż. Iwona Siekierzyńska
  • Jan AP Kaczmarek muzyka do filmu „Magnezja”reż. Maciej Bochniak
  • Andrzej Smolik muzyka do filmu „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” reż. Mateusz Rakowicz

Przewodniczącym jury po raz kolejny będzie Tomasz Lach. Ponadto w gronie jurorskim zasiądą Ewa Błaszczyk, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jimek, Kinga Dębska czy Paweł Mykietyn.

Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie powraca w tym roku po edycji on-line do swojej standardowej formy. Tydzień z kinem bogaty będzie w projekcje – i to nie tylko konkursowe – koncerty czy warsztaty. Organizatorzy stopniowo zdradzać będą wszystkie szczegóły, ale jubileusz ma być świętowany godnie.

Tym bardziej, że będzie to jubileusz podwójny. Okrągła 10. edycja Festiwalu zbiegła się w czasie z 90. rocznicą urodzin patrona – Krzysztofa Komedy. Medialnym partnerem Grand Prix Komeda 2021 jest Radio ESKA.

Ogródek działkowy