Giną samochody w Ostrowie!

2020-02-08 14:24 BO
Policja zwiększa kontrole dróg i kierowców.
Autor: BO

17 samochodów skradziono z ulic Ostrowa Wielkopolskiego w ubiegłym roku. Jeszcze niedawno było to jedno, dwa auta w skali roku. Teraz ​- ta liczba rośnie. Paradoksalnie,powodem jest coraz większa liczna samochodów w Polsce. Bo oznacza to także większy popyt na części do nich. Bo - jak pokazują policyjne dane- auta kradzione są właśnie "na części".

To kolejny rok, kiedy policja notuje kradzieże samochodów. I jest co najmniej kilkanaście sztuk.

Giną różne marki. Są i BMW, i Audi. Nie można mówić o "zapotrzebowaniu" na jeden model.
Jeśli się znajdują, to pocięte na części. Praktycznie nie ma sytuacji, by samochód odnalazł się w całości, z przybitymi numerami.

Odnajdujemy silniki, skrzynie biegów, elementy cięte karoserii, elementy wyposażenia wnętrze. Aut jest coraz więcej, więc i rośnie zapotrzebowanie na części do nich.

Zwiększamy działania , które mają tym kradzieżom zapobiec. Nasilamy kontrole pojazdów, legitymowanie osób, w miejscach w których do tych kradzieży dochodzi, czy również na drogach wyjazdowych z Ostrowa. Bo to głównie miasto jest miejscem tych kradzieży.

Mówi komendant policji w Ostrowie Piotr Wilkowski.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że samochody kradną wyspecjalizowane grupy, niekoniecznie z naszego regionu ale z innych części Polski. Głównie z Dolnego Śląska i kujawsko-pomorskiego.